Viljem Drugi jedini do trijumfa

Holandija 21. nov. 202023:08 > 23:13
Guliver image

Fudbaleri Viljema Drugog jedini su osvojili tri boda u subotnjem programu devetog kola holandske Eredivizije. Sa 2:1 pobedili su Venlo, na svom stadionu.

Činilo se, posle pogodaka Pavlidisa (7) i Saglama (18), da će Viljem Drugi rutinski do bodova, međutim, nije tako mislio Giakumakis. Golom u 34. minutu vratio je neizvesnost utakmici, ali sve je ostalo na tome. Promene do kraja meča nije bilo.

Istovetnim rezultatom (1:1) okončani su mečevi Groningen-Vitese i Cvole-Utreht. Groningen je poveo pogotkom Justena u 29. minutu, uzvratio je Luis u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Sličan tok imao je i meč na Mek park stadionu. Domaćin Cvole je poveo, autogolom Varmerdama, u 32. minutu, za konačnih 1:1 najzaslužniji je bio ofanzivac Utrehta, Mahi, strelac u 59.

Dres Cvolea, od početka meča, nosio je Slobodan Tedić.

Vitese vodi na tabeli, sa 22 boda. Sedmi Groningen ima 14, deseti Utreht devet, jedanaesti Viljem Drugi osam… Tedićev Cvole smestio se na 13. mesto, sa sedam bodova.