Famalikao srušio Zmajeve, sjajna partija Račića

Portugal 4. jun 20200:16 > 0:19
Print screen/SK

Fudbaleri Famalikaoa pobedili su Porto u 25. kolu Primeire, prvom u nastavku lige posle koronavirusa, rezultatom 2:1.

Iznenađujućem trijumfu Famalikaoa doprinos je dao i srpski vezista Uroš Račić, koji je započeo akciju kod pobedonosnog pogotka domaćina u 78. minutu i praktično asistirao strelcu Poteu.

Bivši igrač Crvene zvezde time je na sjajan način krunisao fantastičnu partiju protiv renomiranog protivnika.

Zmajevi su dominirali većim delom utakmice, ali im to na kraju nije pomoglo da izbegnu poraz.

Famalikao je do vođstva stigao u 48. minutu preko Martinša, da bi u 74. Hesus Korona poravnao rezultat i vratio nadu u preokret.

Ipak, vrlo brzo je ekipa sa Munisipala postigla drugi gol i time rešila pitanje pobednika.

Porto ostaje lider prvenstva sa 60 bodova, ali i mečom više od drugoplasirane Benfika koja ima 59.

Famalikao je peti sa 40.

U drugoj utakmici dana, Portimonense je golom Lukasa pobedio Žil Visente sa 1:0.

Portimonense je 17. na tabeli sa 19 bodova, dok je Žil Visente deveti sa 30.

U četvrtak od 20:15 na SK1 pratite meč Benfike i Tondele, dok duel Vitorije i Sportinga od 22:15 možete gledati na kanalu Nova Sport.