Pevci nadvisili Svrake – Kejn nastavio avgustovski post

Premier League 11. avg 201815:32 > 15:34
Tony Marshall/Getty Images

Fudbaleri Totenhema savladali su Njukasl na strani sa 2:1 u prvom kolu nove sezone Premijer lige.

Sva tri pogotka na Sent Džejms parku viđena su u prvih 18 minuta, iz prva tri udarca na meču, i svaki od njih postignut je glavom.

Jan Vertongen je doveo Totenhem u vođstvo u osmom, posle kornera i dodavanja glavom Davinsona Sančesa, da bi samo tri minuta kasnije Hoselu iskoristio sjajan centaršut Meta Ričija i poravnao rezultat.

Pobedu ekipi Maurisija Poketina doneo je Dele Ali u 18. minutu, posle centaršuta Serža Orijea.

Za Totenhem je ceo meč igrao Hari Kejn, iako se očekivalo da neće biti u startnoj postavi, međutim, sjajni napadač nije uspeo da prekine avgustovski post. Kejnu je to 14. utakmica u nizu u avgustu na kojoj nije zatresao mrežu. Za to vreme je uputio ukupno 44 šuteva ka golu.

Posle zanimljivih 20 minuta utakmice, do poluvremena nije viđena nijedna šansa, da bi u nastavku Njukasl bio bolji rival i može se reći da je nezasluženo neporažen.

Pretila je Benitesova ekipa Igu Lorisu, ali je u dva navrata okvir gola spasavao Francuza – Mohamed Dijame je pogodio stativu, a Solomon Rondon prečku.

Zanimljivo, dva tima su na Sent Džejms parku igrala i na startu prošle sezone. Tada je Totenhem slavio sa 2:0.

Pogledajte raspored prvog Premijer lige.