Bijelsa o potezu koji je sve oduševio: To je normalno

Premier League 28. apr. 201918:47 > 18:51
George Wood, Getty Images Sport

Fudbaeri Lidsa i Aston Vile igrali su nerešeno u derbi meču 45. kola Čempionšipa, a duel na Eland Roudu obeležio je menadžer domaćeg tima Marselo Bijelsa koji je svojim igračim naredio da puste protivnika da postigne izjednačujući pogodak.

Lids je poveo u 72. minutu golom Mateuša Kliha i to dok je na travi ležao napadač Aston Vile Džonatan Kođa i dok su svi gostujući fudbaleri stajali na terenu očekujući da će sudija da prekine meč.

Fudbaleri iz Birmingema su negodovali i napali su Kliha, koji po njihovom mišljenju nije poštovao fer-plej. Posle velike gužve, premijerligaški sudija Stjuart Etvek, pokazao je direktan crveni karton El Gaziju, krilnom napadaču Aston Vile.

Ipak, strasti su se smirile posle epske reakcije Bijelse. Argentinac je svojim igračima naredio da puste gol i u 77. minutu na sedamofuu je pisalo 1:1.

‘Ludak’ je objasnio da nije uradio ništa neobično.

Samo smo im vratili gol. Engleski fudbal je poznat po fer-pleju i ne moram to posebno da komentarišem. To je normalno. Napravili smo tačno ono što je trebalo da uradimo,“ kratko i jasno je poručio Bijelsa.

Utakmica je završena rezultatom 1:1, posle čega su najsrećniji bili navijači Šefild Junajteda, čiji su ljubimci, kolo pre kraja izborili povratak u Premijer ligu, posle 12 godina.

U baraž će Lids, Aston vila, VBA, a ostaje da se vidi da li će tamo biti mesta za Derbi Kaunti, ili Midlsbro.