Sudija oštetio Barselonu, remi na Mestalji!

Primera 26. nov 201720:11 > 22:38
Alex Caparros/Getty Images

Fudbaleri Valensije i Barselone odigrali su nerešeno 1:1 na Mestalji, u velikom derbiju 13. kola španske La lige.

Veliki derbi španskog fudbala ostaće u senci kaastrofalne odluke sudije Iglesijasa Vilanueve i njegovog pomoćnika koji u 30. minutu nisu priznali očigledan gol Lionela Mesija.

Argentinac je šutirao iz trka, lopta je išla po sredini gola, ali je ispala iz Ruku golmanu Netu, prošla mu je kroz noge i jasno prešla gol liniju.

Igrači Barse su uveliko slavili, ali sudija nije pokazao na centar, pa je Valensija dobila veliki poklon.

Domaći tim poveo je golom Rodriga u 60. minutu, ali nije izdržao do kraja, pa je Barselona do boda došla u 82. minutu posle fantastične akcije Mesija i Albe i gola levog beka Katalonaca.

Katalonci su bili mnogo bolji u prvom delu, Valensija se probudila u nastavku i pokazala je zbog čega je najprijatnije iznenađenje sezone, ali ovaj meč će ostati ipak u senci velike greške sudija.

Barsa sada na čelu tabele ima 35 bodova, četiri više od Valensije i osam više od Atletiko i Real Madrida.

Tok meča mogli ste da pratite uz Sportklub:

Derbi na Mestalji počeo je inicijativom Katalonaca, a prvi je pokušao Paulinjo u četvrtom minutu.

Barsa je imala kontrolu u prvih 10-ak minuta, a domaći tim opredelio se na popularnu ‚čekalicu‘.

Prilično je bilo mirno, odnosno bez pravih prilika, do 30. minuta kada se dogodilo nešto nesvakidašnje. Mesi je šutirao iz trka sa 15-ak metara, delovalo je da će golman Valensije lako zaustaviti taj pokušaj, ali mu je lopta ispala, prošla kroz noge i prešla gol liniju.

Bilo je odmah vidljivo da je celim obimom prešla, ali sudija nije priznao gol, a u La ligi još nije uvedena tehnologija, pa je Barselona žestoko oštećena.

Do kraja prvog dela Barselona je imala inicijativu, a veliku šansu imao je Suares u 42. minutu. Otresao je svog čuvara, ali nije imao snage da bolje šutira iskosa sa desne strane.

Valensija je mnogo bolje otvorila drugo poluvreme i posle nekoliko opasnih akcija i prilika povela je u 61. minutu. Gaja je dobio odličnu loptu na levoj strani i poslao je oštar centaršut, a Rodrigo je natrčao i sproveo loptu u mrežu.

Pokušala je Barselona u nastavku da se vrati. Valverde je pokušao uvođenjem Delofeua i Denisa Suaresa, ali osim prilike Luisa Suaresa i nekoliko opasnih napada gosti nisu uspeli ozbiljnije da ugroze gol domaćina sve do 82. minuta.

Lionel Mesi poslao je fantastično dodavanje u šesnesterac, a Đordi Alba je zahvatio fantastično volej i doneo izjednačenje Barseloni.