Real nije iskoristio Barsin poklon: Nula protiv Betisa

Getty Image/ Angel Martinez

Fudbaleri madridskog Reala remizirali su na svom terenu sa Betisom, u 12. kolu La lige, rezultatom 0:0.

Iako su tokom celog meča imali inicijativu i kontrolu igre, Madriđani nisu uspeli da probiju organizovanu odbranu Andalužana i upisali su četvrti remi u sezoni.

Povezano

Betis je još jednom pokazao koliko je neugodan za Real. Ni u trećoj utakmici u glavnom gradu nije poražen, a prethodne dve je dobio.

Kraljevski klub, za koji je Luka Jović igrao od 84. minuta, nije briljirao na Santjago Bernabeuu i u svega nekoliko navrata je zapretio golu Roblesa.

Ne računajući gol Edena Azara u devetom minutu, koji je poništen zbog ofsajda posle signalizacije VAR, najbolju šansu propustio je Ferlan Mendi.

U 58. minutu francuski levi bek je sjajno probio po levoj strani, u situaciji jedan na jedan sa Roblesom mogao da bira gde će da šutne i odlučio se za bliži ugao, ali je pogodio spoljni deo mreže.

U finišu je tim Zinedina Zidana krenuo na sve ili ništa, međutim, zabeležio je samo još jednu šansu preko Vinisijusa u nadoknadi.

Real je trijumfom mogao da izbije na čelo tabele, posle poraza Barselone od Levantea, ali ovim rezultatom ostaje na drugoj poziciji sa 22 boda, koliko imaju i Katalonci.