Laciju Derby della Capitale, drama za Ligu šampiona

Serie A 2. mar 201922:11 > 22:29
Paolo Bruno/Getty Images

U derbiju Rima, čuvenom Derby della Capitale Lacio je savladao Romu 3:0 i potpuno se vratio u borbu za jedno od prva četiri mesta koja vode u Ligu šampiona naredne sezone.

Nebesko plavi ušli su u ovaj derbi sa šest bodova manje, činjenicom da nisu pobedili u prvenstvu velikog rivala dve godine i da je to bila jedina pobeda u ligaškim derbijima u poslednjih sedam godina. Sa druge strane Romi se pružila prilika da se pobedom na tabeli poravna sa Interom na četvrtom mestu i bude na samo bod od trećem mesta.

Kada se pogleda krajnja statistika Roma je bila bolja u svim segmentima. Imala je na svojoj strani i posed (54%) i više šuteva i u okvir i van okvira gola i više kornera, ali je Simone Inzagi maestralno postavio igru i njegova ekipa je postizala golove u pravo vreme. Prvi već u 12. minutu, kada je izveden odličan kontranapad, lopta je došla do Koree, koji je sjajno gurnuo u prazan prostor ka Kaisedu, koji je zaobišao golmana Olsena za rutinsku egzekuciju.

Očekivano Roma je preuzela inicijativu, napadala, ali nije uspevala da nađe put do gola. Kazna je usledila u 71. minutu. Odlično je ponovo pobegao Korea, ušao u šesnaesterac i primorao Olsena da ga obori. Bez dileme je sudija Macoleni pokazao na belu tačku, a Ćiro Imobile je bio egzekutor najstrože kazne, iako je Olsen bio veoma blizu da odbrani.

Roma je morala da krene na sve ili ništa, a na kraju je dobila ništa. U stvai, u 89. minutu Lacio je izveo sjajnu akciju, a lepim udarcem sa distance Kataldi je postavio konačnih 3:0. Za kraj je Aleksandar Kolarov dobio crveni karton, tačnije dva žuta i to oba u trećem minutu nadoknade. Prvi zbog prigovora, a onda i nadgurivanja sa protivnikom.

Ovom pobedom Lacio se primakao Romi na tri boda zaostatka, ali ima i meč manje sa Udinezeom, tako da se može reći da je ravnopravan kandidat sa gradskim i milanskim rivalima za još dva mesta koja vode u Ligu šampiona.