Hrvati spasili Inter na Meaci

Serie A 31. okt 202019:28 > 19:34
Marco Luzzani/Getty Images

U utakmici šestog kola Serije A Inter je uspeo u poslednjim trenucima utakmice da spase bod protiv Parme odigravši 2:2.

Inter je u ovom meču igrao bez najboljeg strelca i najuticajnijeg igrača ekipe Romelua Lukakua, što se značajno osetilo. Uz Lautara Martinesa u napadu je bio Ivan Perišić, ali to jednostavno nije to. Posebno u fazi realizacije.

Neroazuri su dominirali u prvom poluvremenu, imali 62% poseda lopte, šest upućenih udaraca na gol i dva u okvir, ali nije bilo predatora poput Belgijanca da to pretvori u pogodak. Sa druge strane gosti su se grčevito branili, a prvi put su uputili šut ka golu protivnika tek u 52. minutu. Ernani je ubacio loptu iza leđa, ove sezone najslabijeg dela tima Antonija Kontea, odbrane a sjajno je reagovao stari znalac Žervinjo, koji je fantastično uhvatio poluvolej i pocepao mrežu Handanovića.

Već u narednom napadu domaćin konačno postiže gol, ali je on poništen jer se strelac De Fraj nalazio u ofsajdu. Za razliku od 52. minuta kada je cela odbrana ispala, u 62. minutu samo je De Fraj ispao, ali ishod je bio isti. Inglese je fenomenalno ubacio loptu u prostor za Žervinja, ovaj pobegao Holanđaninu i rutinski matirao Handanovića za senzacionalnih 0:2.

Jedan od većih grehova, ako pitate dugogodišnje pristalice Intera, Antonija Kontea je što je maltene otpisao Marcela Brozovića. Hrvat je u igru ušao u 59. minutu, a samo pet minuta kasnije pokazao je zbog čega ga toliko cene. Spretno je napravio sebi prostor, izdržao čoveka na leđima i ipak uspeo izuzetno precizno da šutira sa ivice šesnaesterca i vratio Interu nekakvu nadu.

A nada se pretvorila u bod u prvom minutu nadoknade Ivan Perišić bio najviši posle centaršuta i glavom matirao Sepea i na kraju ekipa Antonija Kontea uspela je da ostane neporažena.

Sa ovim bodom Inter je došao na deobu trećeg mesta sa Napolijem i Sausuolom i ima 11 bodova, ali i utakmicu više od konkurenata. Parma je 15. sa pet bodova.