Seltik do boda u 90.

Škotska 21. nov. 202017:51 > 18:00
REUTERS/Russell Cheyne

Fudbaleri Hibernijana remizirali su protiv Seltika (2:2), u 15. kolu Premijer lige Škotske.

Hibsi su do prednosti od dva gola stigli za sedam minuta, zahvaljujući Marfiju (52. minut) i Nisbetu (59). Pogodotke za vredan bod, Seltik je postigao u 79. minutu, prekod Eduarda, sa bele tačke i Lekselta u 90.

Jedini trijumf na gostovanju upisao je Sent Miren, na terenu Livingstona (1:0). Gol odluke delo je Dojl-Hejsa u 56. minutu.

Dandi junajted je bio uspešniji od Hamiltona (2:1), dok je Kilmarnok, takođe kao domaćin, nadvisio Ros kaunti (3:1). Duel Sent Džonsona i Madervila, završen poslednji u subotnjem programu, okončan je bez pobednika (1:1).

Posle 14, nepotpunog, kola Glazgov rendžers drži prvo mesto sa 38 bodova. Slede Celtik (29), Aberdin (26), Hibernijan (24)… Na začelju su Livingston (12), Sent Miren (8) i Hamilton (7).