Kup Srbije: Zvezda slomila BSK u drugom poluvremenu

Srbija - Super liga 26. okt. 201617:43 > 18:05
Giuseppe Bellini/Getty Images

Fudbaleri Crvene zvezde su se plasirali u četvrtfinale Kupa Srbije pobedom nad BSK iz Borče rezultatom 3:0. Ekipa Miodraga Božovića je slavila golovima Srnića u 68, Vijeire u 70. i Orlandića iz penala u 88. minutu.

Šampion Srbije se dugo mučio protiv BSK, koji je u prvom poluvremenu čak mogao i do vođstva kada je Marinković šutirao u 44. minutu, a Le Talek izbacio loptu sa gol linije.

U nastavku je Zvezda krenula agilnije, a već u 50. minutu Ugo Vijera je promašio kolosalnu priliku sa pet metara. Odličnu priliku u 66. minutu je imao i Andrija Luković, ali je njegov udarac zaustavila stativa.

Dva minuta kasnije crveno-beli su poveli preko Slavoljuba Srnića, dok je 120 sekundi kasnije već bilo 2:0, pošto se u strelce upisao i Ugo Vijeira.

Konačan rezultat je postavio Petar Orlandić u 88. minutu iz jedanaesterca, pošto je prethodno kapiten BSK Dušan Plavšić oborio Donalda u šesnaestercu.

CRVENA ZVEZDA: Supić – Petković, Le Talek, Fibel, Milošević (64. Anđelković) – Donald, An. Luković – Babunski (75. Adžić), S. Plavšić, Srnić – Vijeira (72. Orlandić).

BSK BORČA: Bogdanović – Iličić, Grbić, Cvetković, Marinković, D. Plavšić, Janković (90. Vujadinović), Kiković, Džugurdić (45. Jokić), Pobulić, Žerađanin.