Gomeš srušio Proleter, Partizan siguran pred Zvezdu

Miroslav Todorović/FK Partizan

Fudbaleri Partizana pobedili su na svom terenu u 23. kolu Superlige Srbije novosadski Proleter rezultatom 3:0, a centralna figura meča bio je napadač crno-belih Rikardo Gomeš.

27-godišnji napadač sa Zelenortskih Ostrva je u Humskoj protiv Proletera bio strelac dva gola, a upisao je i jednu asistenciju.

Gomeš je osim te tri akcije bio i u prvom planu u 17. minutu, kada ga je kao poslednji igrač odbrane faulirao defanzivac Proletera Zarija Lambulić, zbog čega je dobio direktan crveni karton.

Partizan je prethodno poveo u 16. minutu, kada je strelac bio Nemanja Nikolić, pošto je prethodno Gomeš odigrao glavom, a Kosović propustio loptu.

Gostujuća ekipa se sa igračem manje još više povukla na svoj deo terena, što je posle nekoliko dobrih šansi za crno-bele kaznio Rikardo Gomeš u 41. minutu.

Kombinovali su Nikolić i Gomeš, da bi bivši fudbaler portugalskog Nasionala obišao golmana Proletera Vesića i postigao svoj 12. gol u sezoni.

Gomeš je do 13. pogotka u sezoni Superlige došao u 45+1. minutu, asistent je bio Zakarić, koji je svog saigrača pronašao na drugoj stativi – 3:0.

Do kraja meča Partizan se nije trudio da uveća prednost, sigurno je čuvao zalihu, te lako došao do pobede.

Crno-bele u narednom kolu očekuje duel na stadionu „Rajko Mitić“ (2. mart) protiv najvećeg rivala Crvene zvezde.

Partizan je treći na tabeli sa 50 bodova, dok je Proleter sedmom mestu sa 29 bodova.

Pogledajte TABELUi REZULTATE Superlige Srbije.