Novi poraz Partizana, Srnić za pobedu Voždovca

FK Partizan

Fudbaleri Voždovca pobedili su na domaćem terenu Partizan 1:0 (0:0) u 26. kolu Superlige Srbije.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a Partizan je bio za nijansu opasniji, ali prilike nisu iskoristili Pavlović i Rikardo, dok je sa druge strane neprecizan bio Luković.

U durgom poluvremenu šanse su imali Trujić i Zakrić sa obe strane, a u 60. minutu viđen je jedini pogodak na meču. Nakon velike greške Bojana Ostojića, koji je izgubio loptu na svojoj polovini, Dragoljub Srnić je izbio sam pred golmana Kljajića i postigao pogodak.

Do kraja susreta bilo je uzbuđenja – Pantić je promašio šansu, Luković je pogodio stativu za domaće, a u sudijskoj nadokadi vremena Partizan je bio veoma blizu izjednačenja, ali je stativu takođe pogodio Zakarić.

Bio je ovo izuzetno bitan duel za Voždovčane, koji su napravili veliki korak u borbi za plej-of, a Partizan je doživeo drugi veliki neuspeh zaredom, pošto ih je u prethodnom kolu savladao Radnički iz Niša, koji sada ima 14 poena više od crno-belih.

Mačva je slavila u gostima protiv Bačke 1:0, iako su meč završili sa devetoricom fudbalera jer su po dva žuta kartona dobili Obrovac i Tošić. Strelac jedinog gola bio je Gavrić iz jedanaesterca u sedmom minutu.

Na stadionu Slana Bara Proleter i Rad su remizirali bez golova.

U subotu je Crvena zvezda na stadionu „Rajko Mitić“ slavila protiv Zemuna 4:0 i postavila rekord po broju mečeva bez poraza u srpskom šampionatu.

Pogledajte REZULTATE i TABELU Superlige Srbije.