Micić ponovo odličan, ali nedovoljan za Real

Euroleague 24. jan 201922:57 > 22:59
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Real Madrida u jednom od derbija 20. kola Evrolige na svom terenu pobedili su Anadolu Efea 92:84.

Aktuelni prvak Evrope upisao 16. trijumf i uz četiri poraza drugi je na tabeli iza neprikosnovenog Fenerbahčea (18.2), dok je tim iz Istanbula upisao prvi neuspeh posle četiri uzastopna trijumfa.

Efes je do polovine druge četvrtine bio bolji tim i imao je maksimalno 6 poena prednosti, ali je Real zaigrao ozbiljnije u drugom delu prvog poluvremena i serijom 7:0 preokrenuo je rezultat (37:35) i najavio nešto bolje izdanje u nastavku meča.

U 33. minutu na semaforu je pisalo 72:72, ali su Madriđani serijom 9:0 prelomili meč. Imao je tim Ergina Atamana priliku da se vrati, međutim, protivniku su dozvolili nekoliko ofanzivnih skokova što su igrači Reala iskoristili i drugi put ove sezone savladali tursku ekipu.

Madriđani su dominirali u skoku (40-19), a predvodio ih je Entoni Renfolf, koji je 17 od ukupno 24 poena postigao u prvom poluvremenu. Serhio Ljulj je upisao 19, uz 5 asistencija, a Valter Tavares 10

Kod gostiju Vasilije Micić je bio najbolji sa 21 poenom (5/5 za dva, 3/8 za tri,2/3 slobodna bacanja), uz skok i 5 asistencija za 33 minuta.