Na šta su spali Lejkersi? Na minus 49 protiv Dalasa

NBA 22. jan 201723:44 > 23. jan 2017 0:28
Getty images/Harry How

Taj famozni 22. januar, dana kada je Kobi Brajant postigao nezaboravni 81 poen pre 11 godina, sada će biti upamćen i po nečemu negativnom. Lejkersi su poraženi od Dalasa rezultatom 122:73 u jednoj od najgorih utakmica u istoriji franšize.

Prvu četvrtinu izgubili su sa sedam razlike, drugu sa čak 27. Već u prvom poluvremenu pisalo im se crno, a ni u nastavku nisu se potrudili da to poprave.

Dozvolili su Dalasu da poveća razliku sve do 49 poena, i nanese Lejkersima najteži poraz ikada.

Čak sedmorica igrača imali su dvocifren učinak u poprvaljanju koš razlike za Maverikse: Džastin Anderson 19, i to za samo 15 minuta u igri. Slede redom: Set Kari sa 14, Novicki, Deron Vilijams i Vesli Metjuz sa 13, Devin Heris i Pjer Džekson sa deset.

Kod katastroflnih Lejkersa, koji su kao ekipa postigli manje poena nego Kobi Brajant sam protiv Toronta 2006. godine, samo dvojica dvocifrenih: Lu Vilijams 15, Džordan Klarkson deset.

Prethodno, njihov najteži poraz bio je protiv Atlante prošle godine, sa 48 razlike, a 2014. su takođe bili na minus 48 protiv Klipersa.

Sve se to odigralo u novijoj istoriji tima, a prethodno su sličan debakl doživeli protiv Portlanda 1995. (46 razlike).

Svoje veče imali su Kari, Tompson i kompanija, koji su trojkama razbili Orlando, a Kari je na večnoj listi trojkaša pretekao Peđu Stojakovića.