Tripl-dabl Jokića, Nagetsi ispustili pobedu

NBA 1. apr. 20173:21
Getty images/Dan Mullan

Novi tripl-dabl Nikole Jokića nije bio dovoljan da Denver Nagetsi savladaju Šarlot Hornetse na gostovanju.

Nagetsi su uoči polsednje četvrtine  imali prednost u svojim rukama, ali je fanastična serija protivnika 12:0 presudila u korist Hornetsa, koji su na kraju slavili 122:114.

Jokić je igrao 36 minuta i meč završio sa 26 poena, 13 skokova i deset asistencija.Bio mu je to šesti tripl-dabl u sezoni.

Šarlot je do trijumfa predvodio Kemba Voker, koji je ubacio 31 poen, a uz to imao i osam asistencija.

DeMar Derozan je u trijumfu Toronta nad Indijanom 111:100 odigrao još jednu utakmicu sa 40 ubačenih poena.

Nedostajao mu je jedan skok do dabl-dabla, ali su zato njegovi saigrači Jonas Valančijunas i Serž Ibaka mogli da se pohvale ovakvim učinkom.

Prvi je imao 16 poena i 17 skokova, drugi 15-12. Pogledajte sve NBA rezultate i tabelu.