Vučević pokvario Batlerov debi, Detroit uz zvuk sirene

NBA 15. nov 20184:00 > 4:04
Alex Menendez/Getty Images

Filadelfija Seventisiksersi su poraženi od Orlando Medžika 111:106 uz debi Džimija Batlera za Sikserse. Pobede su ostvarili i Boston, Majami, Vašington kao i Detroit.

Siksersi su uglavnom vodili na Floridi protiv Orlanda, a najveća razlika je bila u poslednjoj četvrtini kada su imali čak plus 16. Ipak tada kreće serija Medžika od 21:0. Do kraja je meč bio u egalu da bi u poslednjem minutu trojku pogodio Terens Ros, a bacanja Nikole Vučevića su donela trijumf Orlandu.

Vučević je imao čak 30 poena za Orlando i bio je najefikasniji, dok je Džej Džej Redik imao 22 poena. Džimi Batler je u svom prvom meču u Siksersima imao svega 14 poena.

Boston je savladalo ekipu Čikaga kod kuće 111:82, a Seltiski su ključnu prednost napravili u drugoj četvrtini. Džejlen Braun i Kajri Irving su bili najefikasniji kod pobednika sa 18 odnosno 17 poena, a kod Bulsa je Šakil Herison imao 16.

Vašingotn je takođe bio ubedljiv kod kuće protiv Klivlenda, a „čarobnjaci“ su imali već posle prvog poluvremena čak 19 poena viška. Na kraju su Vizardsi dobili meč 119:95, a najefikasniji je bio Bredli Bil sa 20 poena. Kolin Sekston je kod Klivlenda imao 26 poena.

I Majami je imao odlično veče jer je taj tim slavio protiv Bruklina na gostovanju 120: 107. Odlično su gosti otvorili utakmicu i dobili prvi period 37:21. Stizao je Majami dva puta i do 20 razlike u ovoj utakmici pa Netsi nisu imali nikakve šanse da na domaćem parketu preokrenu rezultat.

Goran Dragić je imao 21 poen, a Tajler Džonson tri više. Spenser Dinvidi je za Bruklin ubacio 18 poena, a Džanan Musa je dobio tri minuta i za to vreme je promašio jednu trojku i uhvatio jedan skok.

Detroit je ostvario veliku pobedu protiv Toronta 106:104 u najneizvesnijem duelu večeri. Pistonsi su uglavnom u ovom meču bili u podređenom položaju i imali su često dvocifreni zaostatak. Ekipu je vukao Blejk Grifin koji je meč završio sa 30 poena, a pred kraj su Pistonsi došli i do preokreta. Ušlo se u neizvesnu završnicu u kojoj je za Toronto pogađao Kavaj Lenard da bi on izgubio loptu na dve sekunde do kraja meča.

Tada je Detroit imao poslednji posed, a ključni koš je postigao Redži Bulok u poslednjoj sekundi utakmice.

Grifin je bio najefikasniji sa 30 poena uz 12 skokova, Redži Bulok je imao pet. Kavaj Lenard je imao 29 poena uz devet skokova.