Brada 37 poena za svoju dušu, Siksersi na +28

NBA 22. jan 20194:32 > 4:41
Matthew Stockman, Getty Images Sport

Filadelfija Siksersi savladali su Hjuston Roketse 121:93 u utakmici NBA lige. Džejms Harden je u ovom meču ubacio 37 poena i to mu je 20. uzastopna utakmica u kojoj ima 30 i više poena.

Već u prvom poluvremenu meča u Filadelfiji je bilo jasno da je Harden veoma raspoložen za ovaj meč, ali je isto tako bilo jasno da su Siksersi u veoma dobroj formi. Džejms Harden jeste ubacio 27 poena za prva 24 minuta, ali su Siksersi imali kontrolu i vođstvo od +15. U drugom poluvremenu je plus bio samo veći jer je Filadelfija treću četvrtinu dobila 29:13.

Kod Filadelfije je izuzetno bio raspoložen Džoel Embid sa 32 poena i 14 skokova. Harden je meč završio sa 37 poena, i šest skokova uz šut iz igre 12/26.  Džerald Grin je ubacio 18 poena, a novajlija Kenet Farid 13.

Nju Orleans je slavio protiv Memfisa 105:85. Ključne su bile druga i treća četvrtina u kojima je tim Nju Orleansa napravio čak 21 poen viška, pa u poslednjoj deonici nije bilo previše uzbuđenja. Nikola Mirotić je predvodio Pelikanse sa 21 poenom, ali su Džalil Okafor i Džulius Rendl dodali po 20. Entoni Dejvis nije igrao. Mark Gasol je kod Memfisa ubacio 22 poena.

Oklahoma Siti Tander je slavio protiv Njujork Niksa očekivano 127:109. Već od prve četvrtine su gosti imali veliku prednost, a na poluvremenu je bilo i +20. Kasnije Niksi nisu mogli da zaprete moćnijem protivniku koje je predvodio Pol Džordž sa 31 poenom. Raselu Vestbruku je asistencija falila za tripl-dabl, a on je imao 10 skokova i 17 poena. Tim Hardavej je imao 23 poena za ekipu Njujorka.

Boston je takođe očekivano slavio protiv Majamija 107:99. Seltiksi su i pored dominacije u prvoj četvrtini na poluvremenu bili u egalu sa Majamijem da bi u trećoj četvrtini opet otišli na veliku razliku. Gosti sa Floride se nisu predavali i uspeli su da priđu na dva poseda minusa na pet i po minuta do kraja. Tada odgovornost preuzima Kajri Irving i sa šest vezanih poena rešava utakmicu.

Kajri je imao 26 poena i 10 asistencija, a kod Majamija su Dion Vejters i Derik Džouns ubacili po 18.