Buđenje Karija za novo finale Voriorsa!

NBA 11. maj. 20193:01 > 5:40
Ezra Shaw, Getty Images

Košarkaši Golden Stejta i petu godinu zaredom igraće finale zapadne konferencije. Aktuelni šampioni NBA lige savladali su Hjuston Rokitse u šestom meču polufinala sa 118:113, čime su došli do četvrte pobede u seriji.

Ekipa Stiva Kera doputovala je u Hjuston s namerom da okonča seriju, pošto je vodila sa 3:2. Ipak, Hjuston je uradio sve kako bi se izborio za majstoricu, pa je pitanje pobednika rešeno tek u poslednjoj četvrini.

Voriorsi u ovom meču nisu mogli da računaju na povređenog Kevina Durenta, a u prvom  poluvremenu kao da nije bilo ni Stefa Karija. Iskusni plej prvi put nije postigao niti jedan poen u prve dve četvrtine plej-of meča.

Ipak, iskupio se za sve do kraja duela, koji je završio sa 33 poena (9 od 20 iz igre, 4 od 11 za tri, 11 od 11 slobodnih bacanja), a imao je još 5 skokova I 4 asistencije. Odličnu partiju pružio je I Klej Tompson koji je na kraju imao 27 poena (10 od 20 iz igre, 7 od 13 za tri).

Džejms Harden je predvodio Rokitse sa 35 poena (11 od 25 iz igre, 6 od 15 za tri), dok je Kris Pol imao 27 poena (11 od 19 iz igre, 3 od 6 za tri).

Voriorsi će igrati peti put zaredom u finalu konferencije, a trijumfovali su u svakoj od prethodne četiri serije.

Rival će im biti pobednik duela između Denver Nagetsa i Portland Blejzersa, koji u nedelju igraju odlučujuću sedmu utakmicu.

Tok meča pratite OVDE.

U prvim minutima je inicijativu imao domaći tim pošto su raspoloženi su bili Harden i Kapela.

Pošto je rano zaradio dve lične greške, Kari je zamenjen posle pet minuta. Bio je to znak za Tompsona da pokrene aktuelne šampione, što je i učinio trojkom koja je donela prednost gostima (15:12). Nije odustajao Harden, pa je u završnici četvrtine ponovo viđena velika borba, iz koje je Hjuston izašao sa pola koša više (28:27).

Slično je bilo i u nastavku. Timovi su se smenjivali u minimalnoj prednosti do sredine druge četvrtine. Ponovo je Tompson bio taj koji je napravio razliku u korsti Golden Stejta (50:42). Ipak, sa tri vezane trojke iz tri napada Hjuston je uspeo da se vrati u poslednjim minutima, pa se na poluvreme otišlo sa rezultatom 57:57.

Zanimljivo, do kraja druge četvrtine Kari nije uspeo da upiše nijedan poen, a na terenu je proveo 12 minuta. Za to vreme je pet puta šutno ka košu, ali bez uspeha.

Agresivnije je zaigrao Hjuston u nastavku. Istakao se Kris Pol pa su Rokitsi gotovo sve vreme bili u prednosti. Bolji su domaći bili po košem, stvarali su više prilika u napadu, što se odrazilo i na rezultat.

Voriorsi su držali priključak zahvaljujući stopostotnom učinku sa linije slobodna bacanja (7-7), ali nisu uspeli da sustignu rivala.

Uozbiljili su se potom Ratnici. Povukao je Igudala, probudio se Kari, pa su gosti bili ti koji su kontrolisali situaciju na terenu.

Sredinom poslednje deonice semafor je dugo pokazivao 97:97. Ipak, u završnici su aktuelni šampioni delovali agresivnije. Pokušavao je Harden da odgovori na seriju Karija, ali nije mogao sam.

Na kraju su gosti serijom poena sa linije za slobodna bacanja došli do pobede od 118:113.