Bjelica punio kolone, Hjuston deklasiran na Floridi!

NBA 4. nov 20192:50 > 2:53
Getty Images Sport, Rob Carr

Košarkaši Sakramenta na gostovanju u Njujorku zabeležili su drugu pobedu u sezonu u najjačoj ligi sveta, dok je Majami na Floridi deklasirao Hjuston.

Kingsi su u Medison Skver Gardenu savladali Nikse 113:92 i posle katastrofalnog starta upisali drugi uzastopni trijumf.

Gosti iz prestonice Kalifornije su u prvoj četvrtini obezbedili dvocifrenu prednost, a kako je vreme odmicalo Kingsi su bili sve sigurniji. Prednost tima Luka Voltona je konstantno rasla i u trećem periodu ona je iznosila maksimalnih plus 32 (76:44).

Sakramento je lepršavom i atraktivnom igrom pokazao da poseduje zavidan potencijal, pre svega u napadu, a petorica igrača meč su završila sa dvocifrenim brojem postignutih poena.

Diearon Foks je prednjačio sa 24 poena i 6 asistencija, Badi Hild ga je pratio sa 22 (5/11 za tri), Herison Barns je upisao 19, a odličan je bio i Nemanja Bjelica sa 10 poena (4/5 iz igre, 2/3 za tri), uz 8 skokova, 6 asistencija i po jednom ukradenom i izgubjenom loptom za 24 minuta.

Bogdan Bogdanović je za 18 minuta postigao 6 poena (2/8 iz igre, 2/7 za tri), a imao je još po 3 skoka i asistencije.

U šestom porazu Niksa u sedam utakmica Markus Moris je zabeležio 28, a Er Džej Baret 22 poena.

Odlični Majami je i posle duela sa Hjustonom ostao samo na jednom porazu pošto je pred svojim navijačima bio ubedljiv 129:100.

Rakete su na Floridi imale 48 pokušaja za tri poena (14 uspešnih) i svega 31 za dva, dok je Majami zabeležio duplo više asistencija (38-19) i potpuno nadigrao ekipu Majka D’Entonija.

Hit je sjajno počeo utakmicu i posle prve četvrtine na semaforu je pisalo neverovatnih 46:14! Koliko je Majami bio dominantan potvrđuje i podatak da gosti iz Teksasa nijednom minus nisu uspeli da smanje na ispod 25 poena razlike.

Dankan Robinson je postigao 23 poena (7/11 za tri), Majere Lenard je imao 21, Džimi Batler 18, uz 7 skokova, 9 asistencija i 4 ukradene lopte, a Goran Dragić 15 poena (5/9 iz igre, 3/6 za tri, 2/2 slobodna bacanja), 2 skoka i 4 asistencije za 28 minuta. Kod Raketa, koji imaju učinak 3-3, Džejms Harden je upisao 29 poena (6/14 iz igre, 3/9 za tri, 14/14 slobodna bacanja), 4 skoka i 3 asistencije, a Rasel Vestbruk 10 i 6 asistencija.

Indijana je u komšijskom duelu bila bolja od Čikaga 108:95. Ti Džej Voren sa 26 i Malkolm Brogdon sa 22 poena i 7 asistencija su predvodili Pejserse, dok je Goga Bitadze dodao 9 poena, po 4 skoka i blokade i 3 asistencije. U redovima Bulsa Zek Levin je imao 21, a Vendel Karter 20 poena i 10 skokova.