Šved se vratio, Astana šokirala Himki

Ivan Korzhenevskiy/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Astane napravili su veliko iznenađenje i u meču VTB lige u Moskvi su pobedili Himki rezultatom 89:88.

Mikhail Serbin/Euroleague Basketball via Getty Images

Ekipi iz Kazahstana to je prvi trijumf posle dva startna neuspeha, dok oslabljeni ruski evroligaš, koji je prvi put ove sezone mogao da računa na Alekseja Šveda, ima skor 2-3.

Astana je na poluvremenu imala četiri poena prednosti (49:45), a u finišu trećeg perioda bilo je i plus 17 – 73:56. Ipak, Himki je smogao snage da se vrati, a kada je Šved u 39. minutu postigao dve uzastopne trojke za vođstvo svog tima posle mnogo vremena 88:84 malo ko je pomislio da su gosti iz Nur Sultana sposobni da se vrate.

Ipak, Astana je uzvratila preko Ojarsa Silinsa koji je ubacio tri penala, a trijumf gostima obezbedio je Adonis Tomas 15 sekundi pre kraja. Himki je imao poslednji napad, ali Šved nije bio precizan u pokušaju za dva poena.

Tim Emila Rajkovića predvodio je Džeremaja Hil sa 22 poena i po sedam skokova i asistencija, Silins je dodao 17, a Tomas 16 poena.

U domaćoj ekipi Devin Buker je zabeležio 30 poena i 15 skokova, Šved 19 (2/11 tza tri), uz 12 asistencija, a Vjačeslav Zajcev 14. Srpski reprezentativac Stefan Jović je zbog povrede i dalje van tima.