Lajović bez osmine finala u Gštadu, stao pred Braunom

ATP 25. jul 201719:57 > 20:04
Matthew Stockman, Getty Images Sport

Srpski teniser Dušan Lajović završio je učešće na turniru u alpskom gradiću Gštadu, nakon što je pretrpeo poraz od nemačkog tenisera Dastina Brauna, 113. tenisera sveta, rezultatom 2:0.

Braun je od Lajovića bio bolji sa 6:3, 7:6, a meč je ukupno trajao 66 minuta.

Prelomni momenat u prvom setu dogodio se u šestom gemu kada je srpski teniser, trenutno na 70. poziciji ATP liste, izgubio servis. Braun je u narednom gemu potvrdio brejk i došao do prednosti dovoljne da osvoji prvi set.

Zanimljiva situacija viđena je u prvom setu, kada je posle jednog servisa Brauna mreža pukla, pa je morala da se popravi.

U drugom setu brejka nije bilo, ali je Lajović u taj-brejku čak četiri puta gubio poene na svoj servis i dozvolio 32-godišnjem protivniku da slavi u odlučujućem gemu sa 7:3.

Braun će nakon trijumfa nastaviti takmičenje u švajcarskom gradu, a protivnik će mu u narednoj rundi biti Uzbekistanac Denis Istomin. Pobeda nad Lajovićem mu je tek osma u 25 mečeva u tekućoj sezoni.