Umag: Veliki otpor Đerea nedovoljan za polufinale

ATP 20. jul 201823:46 > 23:46
Dennis Grombkowski, Getty Images Sport

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da se plasira u polufinale turnira u Umagu, pošto je poražen od Italijana Marka Čekinata.

Čekinato, koji je postavljen za trećeg nosioca na turniru, slavio je u tom duelu sa 6:4, 6:1, a meč je trajao jedan sat i 22 minuta.

U polufinalu italijanskog tenisera čeka susret sa kvalifikantom Markom Trungelitijem iz Argentine, koji je eliminisao Rusa Jevgenija Donskoja sa 6:1, 6:4.

Đere je odigrao veoma dobar meč u duelu sa favorizovanim Čekinatom, a čak je kontrolisao rezultat posle nekoliko gemova.

Od početka meča je viđena velika borba, da bi Đere u petom gemu iskoristio brejk šansu i poveo 3:2. Posle sigurnih servis gemova na obe strane usledio je loš period u igri srpskog tenisera, pa je Čekinato osvojio naredna dva gema ne prepustivši rivalu nijedan poen. Đere je uspeo da se trgne, ali je italijanski teniser novim brejkom rešio prvi set.

U drugom setu su gemovi bili daleko neizvesniji, ali je prvih pet pripalo Čekinatu, koji je u šestom imao i meč loptu, koju je Đere odbranio. Međutim, srpski teniser je tako samo produžio meč za još jedan gem, kada je Italijan iskoristio drugu priliku da završi meč.

Turnir u Umagu igra se za nagradni fond od 501.345 evra.