Puj prvi put u polufinalu Gren slema!

Quinn Rooney, Getty Images Sport

Francuski teniser Luka Puj prvi put u karijeri plasirao se u polufinale nekog Gren slem turnira. Puj je u četvrtifinalu Australijan Opena pobedio Kanađanina Miloša Raonića sa 7:6 (4), 3:6, 7:6 (2), 6:4 i u borbi za mesto u finalu sastaće se sa Novakom Đokovićem ili Keijom Nišikorijem.

Francuz je šestu godinu uzastopno u glavnom žrebu u Melburnu, a neverovatan je podatak da 2019. prvi put nije poražen na startu turnira. Najbolji rezultat na Gren slem takmičenjima ostvario je 2016. na Vimbldonu i US openu kada je dogurao do četvrtfinala.

Dvadesetčetvorogodišnji Francuz, trenutno 31. igrač sveta, odigrao je sjajan meč na Rod Lejver Areni, realizovao je 3 od 14 brejl lopti, dok je Raoniću prepustio samo jednu šansu rivalu da mu oduzme servis, koju je Kanađanin iskoristio još u drugom gemu prvog seta.

Puj je vratio brejk protivniku u devetom gemu pvog seta (5:4) i potom u taj brejku došao do prednosti i ogromnog samopouzdanja za nastavak meča.

Francuz je u drugom setu oduzeo servis Raoniću u četvrtom gemu (3:1) i to je bila jedina brejk šansa u tom delu meča, ali rođeni Podgoričanin se nije predavao i odličnom igrom u taj brejku trećeg seta uspeo je da produži duel.

U četvrtom setu Puj je ponovo diktirao tempo, vinerima i preciznim udarcima u svakom trenutku parirao je protivniku i bilo je pitanje trenutka kada će prelomiti meč. U drugom gemu je propustio brejk šansu, ali je u poslednjem nije. Iskoristio je treću brejk priliku i prvi put u karijeri u trećem pokušaju savladao Raonića.

U drugom polufinalu sastaće se Rafael Nadal i Stefanos Cicipas.