Kvitova sigurno do trećeg kola

Wimbledon 4. jul. 201916:02
Alex Pantling/Getty Images

Petra Kvitova igraće u trećem kolu Vimbldona.

Češka teniserka Petra Kvitova bez mnogo muke se plasirala u treće kolo Vimbldona pobedom protiv Kristine Mladenović. Za sat i 27 minuta igre, rezultatom 7:5, 6:2 Kvitova je opravdala ulogu šestog nosioca na turniru.

Kristina Mladenović je meč otvorila na najbolji mogući način i već u prvom gemu napravila brejk. Francuskinja je čuvala prednost sve do desetog gema kada je Kvitova uspela da vrati brejk i da uz to spasi tri set lopte. Nakon toga je Kvitova vezala još dva osvojena gema i uz novi brejk povela 1:0.

U drugom setu ista priča. Mladenovićeva je set otvorila brejkom, ali ovoga puta nije uspela da odoli napadima Kvitove koja je vezala četiri osvojena gema, napravila je dva brejka, a odna dodala još jedan u osmom gemu za konačnih 6:2 u drugom setu.

U trećem kolu Kvitova će igrati protiv bolje iz meča u kome se sastaju Magda Linet i Amanda Anisimova.