Lajović lako sa Tiafoom za drugo kolo IV

ATP 10. mar 20172:06 > 2:08
Getty Images Sport, Matt Roberts

Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo prvog Mastersa sezone.

Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo Mastersa u Indijan Velsu pobedom protiv Fransisa Tiafoa za samo sat i 18 minuta na terenu rezultatom 6:3, 6:3.

Lajović je do glavnog žreba stigao kroz kvalifikacije dok je Tiafo dobio specijalnu pozivnicu koju, možemo slobodno reći, nije opravdao.

Po dva brejka napravio je Lajović u oba seta, sa tom razlikom što je u prvom setu Tiafo uspeo da vrati jedan brejk i da pruži veliki otpor u momentima kada je branio set lopte.

U narednom kolu Lajović će igrati sa Felisijanom Lopezom koji je kao 30. nosilac u prvom kolu bio slobodan.

Lajović i Lopez sastali su se do sada dva puta i oba puta je slavio Španac. Prvi duel odigrali su u Londonu, na Kvinsu 2014. i Lopez je slavio nakon tri odigrana seta, dok je drugu pobedu upisao u četvrtfinalu Kita 2015, takođe tek nakon tri seta.