Preokret Novaka i Viktora za četvrtfinale!

ATP 14. mar. 20171:14 > 1:17
Ryan Pierse, Getty Images Sport

Srpski teniseri Novak Đoković i Viktor Troicki plasirali su se u četvrtfinale Mastersa u Indijan Velsu u konkurenciji dublova.

Đoković i Troicki su u drugom kolu slavili protiv prvih nosilaca Nikole Maua i Pjer-Iga Erbera sa 5:7, 6:1, 11:9, posle jednog sata i 26 minuta igre.

Naredni rivali srpske kombinacije biće Rejven Klasen iz Južnoafričke republike i Amerikanac Radživ Ram.

Francuzi su meč započeli brejkom, tu prednost su održavali, ali su Novak i Viktor uspeli da izjednače na 5:5. Međutim, Erber i Mau su vezali dva gema i tako osvojili prvi set.

Usledio je furiozni povratak srpskih tenisera, koji su svojim rivalima prepustili samo jedan gem u drugom setu i izborili super taj-brejk. Mau i Erber su u prvim trenucima kontrolisali rezultat, ali je usledio novi preokret srpskih tenisera, koji su odbranili jednu meč loptu, a potom iskoristili svoju prvu i zasluženo slavili.