Više od tri sata, 20 brejkova, Venus dobila Ostapenko!

WTA 24. okt 201716:55 > 16:57
Clive Brunskill/Getty Images

Venus Vilijams ostvarila je prvu pobedu na završnom WTA turnir u Singapuru pošto je u drugom kolu ‚bele grupe‘ pobedila Jelenu Ostapenko sa 7:5, 6:7, 7:5 posle tri sata i 20 minuta velike borbe.

Venus je u desetom gemu drugog seta propustila prvu meč loptu, ali je u trećem posle velike vborbe uspela da se izbori za trijumf i 153.000 dolara.

Ovaj duel obeležio je veliki broj brejkova, čak 20, a Venus je na kraju bila nešto bolja i sada ima šansu za prolaz u polufinale.

Ona je u prvom kolu izgubila od Karoline Pliškove sa 2:0, pa će u trećoj rundi igrati protiv Garbinje Muguruse.

Sa druge strane, Jelena Ostapenko ima dva poraza i set količnik 1-4, pa je praktično završila nastup iako će imati novčani motiv u poslednjem duelu protiv Karoline Pliškove.