Kembel-Braun na stazi posle skoro tri godine

Atletika 8. feb 202116:04 > 16:08 0 komentara
Veronika Kembel-Braun
Reuters, Dylan Martinez

Skoro tri godine od svoje poslednje trke, na atletsku stazu se vratila dvostruka olimpijska šampionka na 200 metara, Jamajčanka Veronika Kembel Braun.

Sada već 38-godišnja sprinterka, osvojila je drugo mesto u trci na 60 metara sa rezultatom 7,34 sekunde. Takmičenje je održano u Virdžinija Biču, a trijumfovala je 18-godišnja Tamari Dejvis sa impresivnih 7,14!

Dvoranska svetska prvakinja iz Portlanda (2016), Barbara Pjer, zauzela je treće mesto sa rezultatom 7,35 sekundi.

Planetarni šampion iz Dohe na 400 metara, Stiven Gardiner, bio je najbrži na 200 metara sa 20,71 sekundi.

Svetski prvak u bacanju kugle Džoe Kovač, otvorio je novu sezonu na takmičenju u Blumingtonu sa ličnim rekordom u dvorani – 21,70 metara.