Perkovićeva za istoriju – peta medalja na SP

Atletika 21. jul 20227:40 > 10:22 1 komentar
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Hrvatska atletičarka Sandra Perković osvojila je srebrnu medalju u bacanju diska na Svetskom prvenstvu u Judžinu.

Perkovićeva je ostvarila najbolji rezultat sezone – 68.45.

Sandri je to čak 12. medalja na velikim takmičenjima, a peta na svetskim prvenstvima što nije uspelo nijednoj njenoj koleginici.

Bolja od nje bila je samo Kineskinja Bin Feng sa 69.12, dok je Amerikanka Valari Olman bila treća sa 68.30.

Druga hrvatska predstavnica u toj disciplini Marija Tolj, koja je nedavno na Mediteranskim igrama osvojila zlato, završila je na osmom mestu.

Zlato u disciplini stiplčez osvojila je Kenijka sa kazahstanskim pasošem Nora Džeruto koja je 3000m istrčala za 8:53.02 što je rekord šampionata.

Pratile su je dve takmičarke iz Etiopije. Verkuha Getaču bila je druga, uz ostvaren nacionalni rekord (8:54.61), dok je Mekides Abebe na trećoj poziciji imala i svoj najbolji rezultat u karijeri – 8:56.08.

Bila je to prva trka u istoriji u kojoj su prve tri takmičarke trčale ispod devet minuta.

„Na startu sam se uplašila svojih koleginica iz Etiopije. I one su šampionke, kao i ja, pa su me plašile. Dala sam sve od sebe da pobedim i nije bilo nimalo lako. Odlučila sam da idem napred jer volim da kontrolišem trku, da budem sigurna da mogu da uđem u borbu za medalje“, rekla je takmičarka iz Kazahstana.

Vinfred Mutil Javi iz Bahreina koja je u Judžin došla sa najboljim rezultatom sezone zbog greške pri skoku u poslednjem krugu završila je na četvrtom mestu, i to drugi put uzastopno na Svetskom prvenstvu.