Ričards i Cegaj do zlata rekordom šampionata

Atletika 19. mar 202220:52 0 komentara
REUTERS/Bernadett Szabo

Džerim Ričards iz Trinidada i Tobaga oborio je rekord svetskih šampionata i osvojio zlato na 400 metara na planetarnom prvenstvu u Beogradu.

Odlično je izašao iz prve krivine i držao prednost. Iz pozadine je napadao Amerikanac Trevor Basit. Pokušavao je, delovalo je da će možda i ugroziti Ričardsa. Međutim, imao je Ričards rezervu i ostvario je vreme 45,00.

#related-news_0

Lični rekord od 45,05 bio je dovoljan za drugo mesto. Državnim rekordom Švedske Karl Bengstrom je osvojio treće mesto.

Najbolji rezultat u istoriji šampionata u dvorani viđen je u finalu na 1.500 metara, gde su sve tri medalje podelile devojke iz Etiopije. U solo trci trijumfovala je Gudaf Cegaj, bronzana sa 5.000 metara sa Olimpijskih igara u Tokiju. Istrčala je sjajnih  3:57,19.

Više od pet sekundi kasnila je Embaje (4:02,29), dok je trećeplasirana Mešeša išla 4:03,39.