Bračni par slavio na maratonu u Parizu

Atletika 9. apr 201716:03 > 16:06
Trago, Getty Images Sport

Kenijski bračni par Pol Lonjangata i Pjuriti Rionoripo pobedili su u muškoj i ženskoj konkurenciji na maratonu u Parizu. Pored njih dvoje još petoro kenijskih takmičara slavilo je u Parizu.

Samo treće mesto u ženskoj konkurenciji nije pripalo Keniji jer je treća kroz cilj među damama prošla maratonka iz Etiopije.

Lonjangata je do pobede u Parizu stigao nakon dva sata, šest minuta i 10 sekundi. Ovo mu je treća pobeda na maratonu u karijeri. Prethodno je slavio 2013. u Lisabonu i pre dve godine u Šangaju.

Drugo i treće mesto osvojili su njegovi sunarodnici. Stiven Čebogu, koji je pre trke bio favorit, kroz cilj je prošao u vremenu 2:06:56. Treće mesto pripalo je Solomonu Legu koji je zabeležio vreme 2:07:13.

U ženskoj konkurenciji, najbolja je bila Rionoripo, supruga pobednika u muškoj konkurenciji koja je trku završila za dva sata 20 minuta i 50 sekundi. Na taj način ona je popravila rekord maratona u Parizu za gotovo četiri minuta.

Agnes Barsosio bila je druga u vremenu 2:21:02, a Etiopljanka Flomena Čeječ osvojila je treće mesto sa vremenom 2:21:23.