MI: Sandri Perković zlato, Rakočevićeva osma

Vesti atletika 28. jun 201822:32 > 22:36
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images Sport

Hrvatska bacačica diska Sandra Perković je u jakoj konkurenciji osvojila zlatnu medalju na Mediteranskim igrama u Taragoni sa fenomenalnih 66.54 metara, dok Crnogorka Kristina Rakočević nije uspela da donese treću medalju svojoj zemlji. Ona je osvojila osmo mesto.

Rakočevićeva, koja je bila juniorski šampion planete i koja sanja plasman na Olimpijske igre, pre desetak dana je osvojila srebrnu medalju na Mediteranskom prvenstvu za mlađe seniore sa 55.11 metara. U Taragani je disk bacila metar dalje 56.20, ali je to bilo dovoljno za osmo mesto. Kristinu Rakočević, sada očekuje učešće na Evropskom prvenstvu u Berlinu.

Društvo će joj praviti i Slađana Perunović, koju 30. juna očekuje polumaratonska trka na Mediteranskim igrama.

Petak će doneti nova uzbuđenja za ljubitelje sporta u Crnoj Gori. Vaterpolisti će igrati protiv Francuske za plasman u polufinale, a rukometašice protiv Slovenije za srebrnu medalju i mesto u finalu.

Crna Gora je do sada osvojila dve medalje, obe u karateu. Ana Drašković je osvojila srebro, a Marina Raković bronzu.