Bibiću evropska bronza u krosu

Atletika 9. dec 201812:00 > 12:03
Atletski savez Srbije

Srpski atletičar Elzan Bibić zauzeo je treće mesto na Evropskom prvenstvu u krosu koje je održano u Tilburgu.

On je deonicu od 6km istrčao za 18 minuta i 11 sekundi, što je bilo dovoljno za bronzanu medalju.

Drugo mesto zauzeo je Umaz Uasim iz Španije, dok je zlato osvojio takmičar iz Norveške Ingebrigtsen Jakob rezultatom 18:00.

Prva tri takmičara odmah su se odvojila sa Bibićem na čelu. Sve do poslednjeg kilometra on je bio prvi, nakon čega su prva dvojica ubrzala, a Bibić nastavio u svom tempu.

Prezadovoljan sam trkom i rezultatom koji sam istrčao. Staza je bila veomateška, a tempo trke brz od samog starta. Zahvalio bi se Atletskom savezu Srbije na podršci, kao i svom treneru i celom timu koji su bili uz mene, na putu do ove medalje“, rekao je Bibić.