EP: Marijani Goranović izmakla medalja

POKCG

Paraatletičarka Marijana Goranović je osvojila je četvrto mesto u bacanju kugle na Evropskom prvenstvu u poljskom Bidgošću.

Marijana, koja je dva puta bila učesnica Olimpijskih igara i ima dve srebrne medalje sa šampionata Evrope, je u kategoriji F 41 ostvarila rezultat od 6,85 metara.

Čestitam devojkama na osvojenim medaljama. Pobedila sam ih na prethodnom šampionatu u Berlinu, u Bidgošću je pobedila mladost. Drago mi je što sam ostvarila najbolji rezultat sezone, a žao mi je što nisam stigla do pobedničkog postolja. Ovo je bila dobra uvertira za moju glavnu disciplinu, bacanje diska”, naglasila je Marijana Goranović.

Zlatnu medalju je osvojila Ana Gradečak iz Hrvatske rezultatom 8.23, srebro je pripalo Rabiji Cirit iz Turske sa 7,61 dok je bronzu osvojila Rouz Vandegu iz Francuske sa 7,25.

Trećeg dana takmičenja, na borilište će izaći Radmilo Baranin i Danilo Gojković. Podsećanja radi, prvog dana takmičenja, Maja Rajković je osvojila peto, Radmilo Baranin i Miloš Spaić sedma mesta.