Zlata za Španovićevu i Sinančevića

Atletika 20. feb. 202120:49 > 23:15

Ivana Španović u skoku udalj i Armin Sinančević u bacanju kugle osvojili su zlatne medalje za Srbiju na Prvenstvu Balkana u dvorani u turskom Istanbulu.

Španovićeva, aktuelna šampionka Evrope u dvorani, slavila je daljinom od 6,75 metara. Ovo je njeno najbolje ostvarenje ove sezone i treći rezultat na svetskim rang listama za ovu godinu. Sinančević je u kugli slavio rezultatom 20,63 metara.

povezane vesti

Do odličja za Srbiju na šampionatu poluostrva stigli su i Nikola Bursać na 1.500 metara i Milana Tirnanić na 60 metara. Bursać je srebro osvojio rezultatom 3:46,91, dok se Tirnanićeva na najnižu stepenicu postolja popela vremenom 7,41 na 60 metara.

Ostali plasmani srpskih reprezentativaca: 4. Aleksa Kijanović 60 metara – 6,79, 4. Boško Kijanović  na 400 metara – 47,20 lični rekord, 4. Anja Lukić na 60 metara prepone – 8,24, 5. Lazar Anić skok udalj – 7,53, 8.Luka Trgovčević 60 metara prepone – 8,01, 11. Ivana Ilić 60 metara – 7,68.

Poslednju proveru za Evropsko prvenstvo u dvorani u poljskom Torunu, reprezentativci Srbije imaće na mitingu Serbia open 24. februara u Atletskoj dvorani u Beogradu.

Crnogorska atletičarka Marija Vuković osvojila je zlatnu medalju u skoku u vis. Državna rekorderka je preletela preko 190 centimetara, srebrna medalja je pripala atletičarki iz Slovenije Liji Aposolovski koja je preskočila 185 centimetara, dok je do bronze sa 180 centimetara stigla domaća takmičarka Buse Savaskan.