Pol pozicija za Alonsa i Tojotu na 24 časa Le Mana

Automoto ostale vesti 16. jun 20186:31 > 6:51
Ker Robertson/Getty Images

U subotu u 15 časova startuje 86. izdanje legendarne trke 24 časa Le Mana, koju će sa prve pozicije startovati timski trojac Tojote Fernando Alonso, Kazuki Nakađima i Sebastijan Buemi.

U kvalifikacijama je briljirao Nakađima, koji je odvozao najbrži krug za 3:15.377, pa je ostatku svog tima doneo pol-poziciju u najčuvenijoj trci Svetskog šampionata izdržljivosti.

Tojotin tim je za dve sekunde bio bolji od druge ekipe japanskog proizvođača u sastavu Majk Konvej, Kamui Kobajaši i Hose Marija Lopez, koji će startovati drugi.

Treći sa četiri sekunde slabijim vremenom bio je trojac Rebelion rejsinga Andre Loterer, Nil Jani i Bruno Sena.

U prvom planu će biti Fernando Alonso, koji će pokušati da pobedi i na drugom „dragulju“ u triploj kruni automoto sporta, pošto je već slavio dva puta u Formuli 1 u Monaku, dok mu fali i trijumf na Indijanapolis 500.

Tojota na 24 časa Le Mana predstavlja velikog favorita iako ga nikada do sada nije osvojila.

U trci će učestvovati i nekadašnji šampion Formule 1 Britanac Dženson Baton, koji će voziti uz Mihaila Alešina i Vitalija Petrova u ruskom timu SMP.

Tu je i slavni Kolumbijac Huan Pablo Montoja, koji će voziti za ekipu Junajted Autosportsa, a sa njim u timu su i Švajcarac Ugo de Zadeler i Amerikanac Vil Oven.