Hamilton na polu ispred Rozberga u Meksiku

Formula 1 29. okt 201621:03 > 21:05
Mark Thompson/Getty Images

Vozač Mercedesa Luis Hamilton osvojio je pol poziciju pred Veliku nagradu Meksika, 19. trku ovogodišnjeg šampionata Formule 1. Hamilton je do najboljeg vremena u kvalifikacijama došao krugom na stazi „Ermanos Rodriges“ od 1:18.704 minuta.

Britancu će se u prvom redu na startu trke, u nedelju u 20 časova, uz direktan prenos na Sport klubu 1, pridružiti timski kolega Nika Rozberg. Treće mesto zauzeće vozač Red Bula Maks Ferstapen.

Hamilton je u Meksiko Sitiju došao do desete pol pozicije ove sezone, a 59. u karijeri, pa ima samo šest manje od Aertona Sene na drugom mestu svih vremena.

Pred okršaje na Velikoj nagradi Meksika, Rozberg ima 26 bodova više od Hamiltona, pa bi u slučaju srećnog raspleta do titule mogao da dođe već u nedelju. Za to mu je potrebna pobeda i da aktuelni šampion ne završi trku, ali se Britanac postarao da bude u najboljoj poziciji pred start.

Hamilton je pol poziciju osvojio sa dve i po desetinke prednosti u odnosu na Rozberga, dok je Ferstapen bio još desetinku dalje. Uz mladog Holanđanina, u drugom redu na startu biće njegov timski kolega Danijel Rikardo, a slediće ih vozač Fors Indije Niko Hilkenberg i dvojac Ferarija Kimi Raikonen i Sebastijan Fetel. Prvu desetoricu kompletiraće vozači Vilijamsa Valteri Botas i Felipe Masa, kao i Karlos Sains u bolidu ekipe Toro Roso.

Prva dva dela kvalifikacija nisu donela velika iznenađenja, pa će sa 11. mesta startovati Fernando Alonso u bolidu Meklaren Honde, ispred vozača Fors Indije Serhija Peresa i timskog kolege Džensona Batona. U drugom delu kvalifikacija eliminisani su još Kevin Magnusen u Renou, vozač Zaubera Markus Erikson i Paskal Verlajn u bolidu Menora.

Drugi vozač Renoa Džolion Palmer zbog oštećenja šasije nije ni učestvovao u kvalifikacijama, pa je za njega rezervisano poslednje, 22. startno mesto. U prvom delu kvalifikacije su bile gotove za domaćeg vozača Estebana Gutijeresa, Danila Kvjata, Felipea Nasra, Estebana Okona i Romana Grožana, koji će se naći na pozicijama od 17. do 21.