Besni Rikardo pesnicom kroz zid posle trke u Ostinu

Formula 1 23. okt 201819:17 > 19:30
Clive Mason, Getty Images Sport

Vozač Red Bula Danijel Rikardo nije uspeo da završi trku za Veliku nagradu Sjedinjenih Američkih Država u Ostinu, pošto je zbog kvara na motoru već u 10. krugu morao u boks. Tamo je bes iskalio na zidu.

Danijel Rikardo je u Teksasu završio trku pre vremena i daleko od cilja, što mu je čak sedmi put ove sezone. Posle odlaska sa staze nije mogao da ne bude frustriran, a ljutnju je iskalio na zidu prostora za domaćinstvo Red Bula.

Australijanac je pesnicom probio zid, ali mu to nije puno pomoglo jer je ostao šesti u konkurenciji vozača sa 146 bodova.

Drugi vozač Red Bula Maks Ferstapen je u Ostinu bio daleko uspešniji, jer se sa čak 18. pozicije na startu probio do drugog mesta iza pobednika, vozača Ferarija Kimija Raikonena.

„Frustraciju je ispoljio u svojoj sobi gde je pesnicom probio zid. Siguran sam da će o tome razgovarati sa svojim budućim poslodavcima, sada je veoma teško i frustrirajuće kada ne može da završi trku“, rekao je šef tima Red Bula Kristijan Horner o Rikardu, koji će od sledeće sezone voziti za Reno.