Binder od starta do cilja za rođendanski trijumf

Moto GP 11. avg 201913:07 > 13:12
Mirco Lazzari gp/Getty Images

Vozač Red Bul KTM Ajo tima Bred Binder došao je do prve pobede ove sezone, pošto je bio najbolji na Velikoj nagradi Austrije, 11. trci Moto2 kategoriji Svetskog šampionata, i to za svoj 24. rođendan.

Mladi Južnoafrikanac je svom timu doneo trijumf na domaćem terenu, i to pošto je KTM najavio da više neće u istoj meri učestvovati u srednjoj klasi.

Najbliži Binderu bio je vodeći u generalnom plasmanu Aleks Markes iz Estrelja Galisija Mark VDS rejsinga, dok je treći bio vozač Spid Apa Horhe Navaro.

Binder je do trijumfa došao posle vođstva od starta do cilja, iako ga je Remi Gardner iz Stop end go tima pretekao u dva navrata u prvoj krivini. Međutim, Australijanac je napravio grešku kada je hteo da izvede treći pokušao i izleteo sa staze. Potom su južnoafričkog motociklistu pratili vozač Italtransa Enea Bastijanini i Luka Marini, koji brani boje Skaj VR46 tima, ali je stariji od dvojice Italijana izbacio obojicu sa staze.

Od tada, Markes, koji se odlično probio posle starta sa 11. pozicije, bio je najbliži Binderu, ali nije dobio ni priliku da ga napadne. Trku je završio sa tri desetinke zaostatka, a sekundu ispred Navara, kojeg su pratili vozači Ponsa Lorenco Baldasari i Augusto Fernandes. Markesov glavni rival u borbi za titulu Tom Luti bio je šesti, ispred Binderovog timskog kolege Horhea Martina i Ikera Lekuone. Najbolju desetoricu kompletirali su Marsel Šroter i Matija Pazini.

Trku je obeležio i incident u četvrtom krugu, kada je drugi vozač Estrelja Galisija Mark VDS rejsinga Ćavi Vjerhe izbacio sa staze osvajača pol pozicije Tacutu Nagašimu i sebe.

Mlađi od braće Markesa sada ima 43 boda više od Lutija na čelu generalnog plasmana, a šampionat se nastavlja 25. avgusta na stazi „Silverston“ Velikom nagradom Britanije.