Moto2: Lousu pol pozicija u Mizanu

Moto GP 12. sep 202017:14 > 17:18
Team Estrella Galícia 0,0 Marc VDS

Vozač Estrelja Galisija Mark VDS rejsinga Sem Lous bio je najbrži u kvalifikacijama pred osmu trku sezone u Moto2 kategoriji Svetskog šampionata, Veliku nagradu San Marina i Riminija. Britanac će, međutim, startovati sa začelja zbog izazivanja incidenta na prethodnoj trci.

Britanac je pol poziciju osvojio krugom na stazi “Marko Simončeli” u vremenu od 1:36.170 minuta, što je novi rekord, sa dve i po desetinke prednosti u odnosu na Remija Gardnera iz SAG tima. Uz njih dvojicu našao se vozač Skaj VR46 tima Luka Marini, inače vodeći u generalnom plasmanu.

Marinijev zaostatak u odnosu na Lousa bio je 326 hiljaditinki, a samo još trojica vozača bila su unutar pola sekunde od osvajača pol pozicije. Njih trojica su Marinijev timski kolega Marko Beceki, Enea Bastijaninu iz Italtransa i vozača Petronasa Ćavija Vjerhea.

Mesto među najboljom desetoricom obezbedili su i Marsel Šroter, Augusto Fernandes, Tecuta Nagašuma i Fabio di Đanantonio.

U centru pažnje vikenda u Mizanu je i odsustvo jednog od kandidata za titulu Horhea Martina, koji ne vozi jer je pozitivan na koronavirus.

Trka za Veliku nagradu San Marina i Riminija vozi se u nedelju od 12.20, uz direktan prenos na Sport Klubu 3.