Marini predvodio sveitalijanski podijum u Mizanu

Moto-GP2 13. sep. 202013:12 > 13:20
© Sky Italia 2020

Vozač Skaj VR46 tima Luka Marini slavio je na sedmoj trci sezone u Moto2 kategoriji Svetskog šampionata, Velikoj nagradi San Marina i Riminija.

Marini je na svom domaćem terenu, na stazi „Marko Simončeli“, došao do drugog trijumfa ove godine, a pete u sezoni. Ujedno je postao pobednik 900. trke u istoriji srednje klase.

Drugo mesto, sa osam desetinki zaostatka, zauzeo je Marinijev timski kolega Marko Beceki, a sveitalijanski podijum upotpunio je Enea Bastijanini iz Italtransa.

Povezano

Marini je startovao sa pol pozicije, koju je nasledio posle kazne Semu Lousu za incident na prethodnoj trci i zbog činjenice da je Remi Gardner morao da propusti trku zbog povrede koju je zadobio tokom zagrevanja. Brat Valentina Rosija je vodio tokom većeg dela trke, činilo se da će doći do ubedljive pobede, ali je pred poslednjih desetak krugova Beceki počeo da ga izaziva.

Njih dvojica su se jedno vreme smenjivali na čelu, što je Bastijaniniju omogućilo da im se potpuno približi. Marini je uspeo da se odvoji u poslednja dva kruga posle greške Becekija, kojeg je vozač Italtransa pritiskao do samog cilja, ali ih je na kraju delila desetinka.

Najbolji među ostalima bio je Ćavi Vjerhe iz Petronasa, koji je ostvario najbolji rezultat sezone, ispred vozača Ponsa Augusta Fernandesa i Toma Lutija iz Intakta. Sedmi je bio vozač Spid Apa Fabio di Đanantonio, Lous je uspeo da spase trku osvojivši osmo mesto, a iza njega našli su se Aron Kane i Džo Roberts.

Pored dominacije Italijana, trku u Mizanu obeležio je i izostanak Horhea Martina, koji je pozitivan na koronavirus.

Marini na čelu generalnog plasmana sada ima 112 bodova, 17 više od Bastijaninija, dok je Beceki treći sa 85. Martinov zaostatak je porastao na 33 boda.

Svetski šampionat u motociklizmu nastavlja se već narednog vikenda Velikom nagradom Emilije Romanje, koja se takođe vozi u Mizanu.