Becekiju prija Štajerska, Gardnera greška mnogo koštala

Moto 2 8. avg. 202113:13 > 13:161 komentar
Marko Beceki
Sky VR46 Racing Team

Vozač Skaj VR46 tima Marko Beceki došao je do prve pobede ove sezone, pošto je trijumfovao na Velikoj nagradi Štajerske, 10. trci sezone u Moto2 kategoriji Svetskog šampionata.

VN Štajerske

Italijan je drugu godinu zaredom slavio na Velikoj nagradi Štajerske, a na „Red Bul ringu“ je upisao šesti trijumf u karijeri. U Špilbergu je prethodno slavio i u Moto3 kategoriji, ali na trci koja je vožena kao Velika nagrada Austrije.

Becekiju je najbliži bio Aron Kane iz Aspara, koji je bio sekundu iza, a njima dvojici se na podijumu pridružio vozač Mark VDS rejsinga Augusto Fernandes.

Tokom većeg dela trke Beceki se za pobedu borio sa vodećim u generalnom plasmanu Remijem Gardnerom, koji je šest krugova pre kraja napravio grešku i pao na šestu poziciju. Italijanskog motociklistu su od tada izazivali Ai Ogura i Kane, da bi Japanac posle nekoliko upozorenja bio kažnjen ’dugim krugom’, a zbog prelaska preko linije dodate su mu tri sekunde, zbog čega je na kraju bio peti, iza Gardnera.

Najbolji među ostalima bio je Becekijev timski kolega Ćelestino Vijeti, koji se sjajno probio, a sledio ga je Raul Fernandes iz Red Bul KTM Ajo tima, koji je imao grešku u ranoj fazi trke, pa je ispao iz konkurencije za pobedu. Osmo mesto zauzeo je Somkijat Čantra, a među prvih 10 našli su se i Ćavi Vjerhe i Marsel Šroter.

Posle takvog raspleta, Gardner vodi u generalnom plasmanu sa 197 bodova, Raul Fernandes ima 162, dok je Beceki treći sa 153 boda.

Svetski šampionat nastavlja se već naredne nedelje Velikom nagradom Austrije, koja će takođe biti vožena u Špilbergu, na „Red Bul ringu“.