Fernandes ubedljiv u Aragonu, titula za Red Bul KTM Ajo tim

Moto GP 12. sep 202113:25 > 13:28 0 komentara
Raul Fernandes
Ajo Motorsport

Vozač Red Bul KTM Ajo tima Raul Fernandes slavio je na 13. trci sezone Moto2 kategorije Svetskog šampionata, Velikoj nagradi Aragona.

VN Aragona

Fernandes je na stazi „Motorland“ upisao peti trijumf ove sezone, i to nešto više od nedelju dana pošto je doživeo prelom šake u padu sa bicikla tokom treninga.

Mladi Španac je bio i te kako ubedljiv, pošto je slavio sa skoro pet i po sekunde prednosti u odnosu na svog timskog kolegu Remija Gardnera, pa je tako Red Bul KTM Ajo već obezbedio šampionsku titulu. Na trećem stepeniku pobedničkog postolja našao se Augusto Fernandes iz Mark VDS rejsinga.

Borba za trijumf u Aragonu nije dugo trajala, pošto je Fernandesu malo vremena bilo potrebno da se odvoji od rivala. Neko vreme je u borbi na samom vrhu pored dvojca Red Bul KTM Ajo tima učestvovao i Sem Lous, ali je on izleteo sa staze osam krugova pre kraja. U ranoj fazi trke van staze je završio i vozač Skaj VR46 tima Marko Beceki.

Gardner je u jednom trenutku pao na četvrtu poziciju, ali se probio, dok je Augusto Fernandes u samom finišu uspeo da pobedi Horhea Navara u duelu za poslednje mesto na podijumu. Najbolju četvoricu sledio je Aron Kane, ispred Fabija di Đanantonija, Fermina Aldegera i Aija Ogure, dok su se u Top10 našli i Toni Arbolino i Simone Korsi.

Na čelu generalnog plasmana Gardner sada ima 251 bod, 39 više od Raula Fernandesa, dok je Beceki treći sa 179.

Svetski šampionat se nastavlja već narednog vikenda trkom za Veliku nagradu San Marina i Riminija na stazi „Marko Simončeli“.