Moto2: Fernandes 12 pozicija ispred Ogure

Moto GP 15. okt 20228:29 0 komentara
Mirco Lazzari gp/Getty Images

Španski vozač Fermin Aldeger najbrži je bio u kvalifikacijama za Veliku nagradu Australije u Moto2 kategoriji Svetskog šampionata u motociklizmu. Drugi je Augusto Fernandes koji bi na Ostrvu Filip mogao da ostvari kapitalnu prednost u borbi za titulu šampiona sveta.

Vozač Red Bul KTM Ajo tima će biti u prvom startnom redu, a Ai Ogura tek u četvrtom. On je na 13. poziciji u kvalifikacijama i imao je čak preko osam desetinki zaostatka za prvoplasiranim Aldegerom. Ogura i Fernandes vode veliku bitku za titulu šampiona jer Španac ima samo poen i po više u odnosu na Japanca. Trka u Australiji mogla bi da bude presudna jer posle nje slede još samo dve trke u šampionatu.

U prvom startnom redu će biti još jedan Španac, to je Alonso Lopes, dok su u drugom redu Toni Arbolino, Aron Kane i Ćelestino Vijeti.

Što se tiče Moto3 kategorije pol je osvojio vozač Huskvarne Ajumu Sasaki. Japanac je bio za 187 hiljaditinki bolji od Serhija Garsije, a treće mesto zauzeće Ivan Ortola. Isan Gevara koji bi mogao u Australiji da proslavi titulu šampiona je završio na sedmoj poziciji, a njegov glavni konkurent Denis Fođa ima tek 12. vreme u kvalifikacijama.