Iznenađenje na Katalunji: Ramirezu prva pobeda

Moto GP 16. jun 201911:50 > 11:50
Mirco Lazzari gp Getty Images Sport

U vrlo uzbudljivoj trci za Veliku nagradu Katalonije u Moto3 kategoriji prvu pobedu u karijeri ostvario je vozač Leoparda Markos Ramirez.

Mladi Španac, koji nije završio prethodne dve trke, peti put u karijeri našao se na postolju.

Inače, u poslednjih 12 trka u Moto3 klasi trijumfovalo je 12 različitih vozača.

Iza španskog motocikliste kroz cilj je prošao Aron Kane, koji je zaostajao 0.119 sekundi. Na postolju se još našao Selestino Vieti, koji je trku završio 0.027 sekundi posle pobednika.

Trku na Katalunji obeležili su i brojni incidenti i odustajanja. Motocikl Lorenca dala Porte zaustavio se u 4. krugu, pa je Italijan završio trku. Vodeću poziciju od njega je preuzeo Ramirez, ali su ga uskoro pretekli Binder i Mekfi.

Na 17 krugova do kraja Džan Ondžu je izazvao pad čak četvorice vozača, zbog čega su u šljunku završili Arenas, Peres, Garsija i Fernandez.

Na vodećoj poziciji uskoro se našao Alonso Lopez, dok ga na početku desetog kruga nije pretekao Đaume Masija, koji je trku počeo sa 20. pozicije. Ipak, ni Španac se nije dugo zadržao na čelu, pošto je ubrzo i on zavrio van staze.

Na pet krugova do kraja prvi je bio Kaito Toba. No ni Japanac nije imao sreće do kraja. Izgubio je kontrolu u poslednjem krugu, a u velikoj gužvi na kraju najbolje se snašao Ramirez. Za njim su kroz cilj prošli Kane i Vieti, a potom Lopez, Fođa, Ogura, Fenati, Sasaki, Jamanaka i Kornfeil.

Aron Kane je vodeći u generalnom poretku sa 103 boda. Lorenco dala Porta je drugi sa 80, a Nikolo Antoneli treći sa 75. Pobednik trke u Barseloni je sada osmi sa 49 bodova.