Moto3: Arbolino na polu posle godinu dana

Moto GP 26. sep 202013:41 > 13:45
Mirco Lazzari gp/Getty Images

Vozač Snajpersa Toni Arbolino osvojio je pol poziciju pred devetu trku sezone Moto3 kategorije Svetskog šampionata, Veliku nagradu Katalonije.

Mladi Italijan je na stazi „Katalunja“ došao do prve pol pozicije od prošlogodišnje trke u Britaniji, a ukupno šeste u karijeri, krugom od 1:47.762 minuta.

Drugo mesto zauzeo je Raul Fernandes iz Red Bul KTM Ajo tima, uprkos padu u finišu kvalifikacija, a on i vozač Gresinija Gabrijel Rodrigo imali su identično vreme.

Iza najbolje trojice našao se vodeći u generalnom plasmanu Albert Arenas, ispred Đaumea Masije iz Leoparda i vozača Sić58 tima Nikola Antonelija. Među prvih 10 našli su se i Filip Salač, Kaito Toba, Derin Binder i Serhio Garsija.

Kvalifikacije u Montmelu obeležio je izuzetno loš rezultat drugoplasiranog u generalnom plasmanu Aija Ogure koji nije uspeo da se plasira u drugi deo kvalifikacija. U prvom delu vozači su dugo čekali da izađu na stazu, najviše zbog znatno hladnijih vremenskih uslova, a Ogura je bio tek 10, što znači da će startovati sa 24. pozicije.

Za razliku od njega, dalje su prošli Antoneli, Arenas i Džon Mekfi iz Petronasa, a Britaanac se najlošije pokazao od njih i biće 12. na startu. Pobednik prošlonedeljne trke za Veliku nagradu Emilije Romanje Romano Fenati bio je 15. u kvalifikacijama.