Fođa dominantan na „Mandaliki“, Sasaki izbacio Minja

Moto 3 20. mar 20226:07 > 7:001 komentar
Denis Fođa
© 2022 Leopard Sport SA

Vozač Leoparda Denis Fođa slavio je na Velikoj nagradi Indonezije, drugoj trci sezone u Moto3 kategoriji Svetskog šampionata.

Italijan je na premijeri na stazi „Mandalika“ upisao prvu pobedu ove godine, a sedmu u karijeri. Fođa je to učinio sa dve i po sekunde prednosti u odnosu na Isana Gevaru iz Gasgas Aspara, dok se na trećem stepeniku pobedničkog postolja našao Karlos Tatai, koji je startovao sa pol pozicije.

Nije mnogo vremena bilo potrebno Fođi da se odvoji od rivala i pobegne im, dok je iza njega viđena velika borba. Do samog finiša pobednik prve trke sezone Andrea Minjo je bio u konkurenciji za podijum, ali ga je u poslednjem krugu sa staze izbacio Ajumu Sasaki.

Gevara je na kraju bio sekundu ispred Tataija, koji je za 12 stotinki pobedio Serhija Garsiju, a još samo desetinku dalje bio je Deniz Ondžu. Šesto mesto zauzeo je Ćavi Artigas, ispred Đaumea Masije, Elije Bartolinija, Danijela Olgada i Tacukija Suzukija.

Fođa na čelu generalnog plasmana sada ima 34 boda, jedan više od Garsije, a prate ih Gevara sa 28 i Minjo koji ima 25.

Svetski šampionat u motociklizmu nastavlja se Velikom nagradom Argentine, uz direktne prenose na kanalima Sport Kluba.