Gevara suvereno do trijumfa u Aragonu

Moto 3 18. sep 202211:56
Isan Gevara
© 2022 Aspar Team

Vozač Gasgas Aspara Isan Gevara slavio je na Velikoj nagradi Aragona, 15. trci sezone u Moto3 kategoriji Svetskog šampionata.

Mladi Španac je na stazi „Motorlend“ došao do četvrte pobede ove godine, a pete u karijeri, posle sjajne vožnje od starta do cilja. Ujedno je predstavnicima Španije doneo 25. pobedu u Aragonu za 12 godina.

Drugo mesto, sa nešto manje od sekunde zaostatka, zauzeo je Ajumu Sasaki iz Maks rejsinga, dok se na trećem stepeniku pobedničkog postolja našao vozač Red Bul KTM Ajo tima Danijel Olgado, kojem je to prvi podijum u karijeri.

Već od starta grupa koju su činili Gevara, Sasaki i Olgado je uspela da se odvoji od ostalih, a vozač Gasgasa je bio taj koji je održavao ritam na čelu sve vreme. Olgado je posustao posle nekog vremena, Sasaki se sjajno držao do samog finiša, kada je vodeći u generalnom plasmanu pojačao tempo.

Najbolji među ostalima bio je Deniz Ondžu iz Teh3 tima, ispred četvorice Španaca Adrijana Fernandesa, Ivana Ortole, Davida Munjosa i Đaumea Masije. Među prvom desetoricom našli su se Karlos Tataj i Džon Mekfi, dok su Gevarini konkurenti u borbi za titulu podbacili – Serhio Garsija je bio 13, a Denis Fođa poziciju iza.

Gevara na čelu generalnog plasmana sada ima 229 bodova, 33 više od Garsije, a 58 od Fođe.

Svetski šampionat se nastavlja već narednog vikenda Velikom nagradom Japana na stazi „Tvin Ring Motegi“, na kojoj će se voziti posle dve godine pauze zbog pandemije koronavirusa.