Polu Espargaru pol pozicija na Silverstonu

Moto GP 28. avg. 202116:00 > 19:1726 komentara
REUTERS/Lisi Niesner

Vozač Honde Pol Espargaro osvojio je pol poziciji pred nedeljnu Moto GP trku za Veliku Nagradu Velike Britanije.

Španac, koji je trenutno 15. u generalnom plasmanu, bio je najbrži sa vremenom 1:58.889. Espargaro je u Silverstonu došao do prve pol pozicije od kako je u Hondi.

Drugo mesto zauzeo je Frančesko Banjaja iz Dukatija, treće je bio vodeći u generalnom plasmanu Fabio Kvartarato iz Jamahe, červrti Horhe Martin (Prakam), a peti Mark Markes (Honda).

Prvih deset kompletirali su Aleš Espargaro, Džek Miler, Valentino Rosi i tandem iz Q1 Žoan Zarko i Aleks Rins.

Vredno pomena je i da je vozač Horhe Martin ostvario najbolje vreme ikada u Silverstonu – 1:58,008, ali mu je rezultat poništen jer je skratio stazu u drugom sektoru.

Kvartararo je vodeći u generalnom plasmanu sa 181 bodom, Banjaja i Mir (Suzuki) imaju po 134, Zarko (Dukati) 132, Miler (Dukati) 105…

Trka za Veliku nagradu Britanije na programu je u nedelju u 14 časova, uz prenos na Sport Klubu 2.