Sajmon Jejts pobednik trke Tireno Adriatiko

Vesti biciklizam 15. sep. 202010:18 > 10:20
Reuters, Cristian Hartmann

Britanski biciklista Sajmon Jejts, član Mičelton-Skot tima, pobednik je 55. izdanja biciklističke trke Tireno-Adriatico, nakon što je u ponedeljak vožen hronometar, na kojem je pobedio Italijan Filipo Gana, član Ineosa.

U generalnom plasmanu Jejts, koji je preuzeo plavu majicu vodećeg nakon pete (od osam) etape, slavio je pred zemljakom Gerantom Tomasom (Ineos) sa 17 sekundi prednosti. Na trećoj poziciji, sa 29 sekundi zaostatka, našao se Poljak Rafal Majka (Bora).

Jejts je prvi Britanac koji je pobedio na ovoj trci, a na postolju je nasledio Slovenca Primoža Rogliča, trenutno vodećeg na Tur d’Fransu.

Mladi biciklista iz Srbije, 21-godišnji Veljko Stojnić, koji je učestvovao na trci u dresu ekipe Vini Zabu, zauzeo je 127. mesto u generalnom plasmanu (152 takmičara završili trku), ali je među mladim takmičarima bio na 38. poziciji.